Temblak dziecięcy Nosiłapka Usmiechnięte Emotki kliknij aby powiększyć

Temblak dziecięcy Nosiłapka Usmiechnięte Emotki

Nowy produkt

Wesołe, żółte kuleczki na białym tle ucieszą zarówno dziewczynki jak i chłopców.  Atrakcyjny wzór, praktyczne wykończenie oraz wygoda, to cechy charakteryzujące Nosiłapki. Wykonana z bawełny o gęstości 160 g/m. Wzór Uśmiechnięte Emotki dostępny jest w rozmiarach 2, 3 i 4.

Cena: 70,00 PLN

Informacje o produkcie

Charakterystyka

Nosiłapka uszyta z największą starannością w Polsce z certyfikowanych materiałów (certyfikat Oeko-Tex Standard 100).

Wykonana z 100% bawełny więc jest najlepszym wyborem dla delikatniej i wrażliwej skóry dzieci, ponieważ zmniejsza ryzyko powstania podrażnień.

Pas szyjny zaprojektowany w sposób odciążający kręgosłup i wykończony miękką poduszeczką obszytą bawełną, co zmniejsza ryzyko powstania otarć i podrażnień.

Temblak wyposażony jest w dwa pasy - szyjny oraz piersiowy (obwodowy) z możliwością regulacji.

Pas piersiowy to gwarancja dodatkowej stabilizacji kończyny. Pas może zostać zdemontowany. Jednakże warto  wykorzystać tę funkcję temblaka, ponieważ pas dodatkowo uniemożliwia podnoszenie ręki z ciężkim gipsem, tym samym zapobiegając przeciążeniom w obrębie stawu barkowego, co mogłoby przyczynić się do powstania kolejnej kontuzji.

Zatrzaski w górnej części temblaka utrudniają niekontrolowane wyjmowanie ręki i zmianę pozycji przez dziecko na nieprawidłową.

W części dłoniowej wszyto bawełnianą tasiemkę, to specjalne miejsce na kciuk. Zadaniem tasiemki jest wymuszanie prawidłowego ułożenia kończyny w temblaku.

Nosiłapka została uszyta z wykorzystaniem solidnych elementów plastikowych, które są wytrzymałe oraz bezpieczne dla dzieci.

Należy również podkreślić, że prawidłowo dobrana i użytkowana Nosiłapka zmniejsza dolegliwości bólowe, co skutkuje zmniejszeniem konieczności spożywania przez dziecko leków przeciwbólowych.

Tabela rozmiarowa

Aby dobrać odpowiednio rozmiar należy zmierzyć przedramię dziecka od łokcia do środkowej części dłoni. Pomiaru należy wykonać w noszonym unieruchomieniu (np. w gipsie)

RozmiarDługość przedramieniaSposób pomiaru
114 -18,5 cm
219 -24,5 cm
325 - 32,5 cm
433 - 40 cm

Długość pasa obwodowego/pasa piersiowego

Aby sprawdzić czy pas stabilizujący wokół tułowia będzie pasował, należy przyłożyć do tułowia kontuzjowaną kończynę i zmierzyć obwód tułowia dziecka z uwzględnieniem opatrunku gipsowego.

Rozmiar

Długość pasa pasuje na obwód

Sposób pomiaru
1min. 54 - max 70 cm
2min. 64 cm - max 80 cm
3min. 76 cm - max 104 cm
4min. 90 cm - max 110 cm

Produkty powiązane

 • 76,00 PLN Towar w magazynie. Wysyłka 24 h.

  zapewnia unieruchomienie oraz podtrzymanie kończyny górnej przewiewny idealne dopasowanie do ciała pacjenta wyposażona w taśmę stabilizującą wokół tułowia łatwość użytkowania, prosty sposób zakładania i zdejmowania wyrobu przez pacjenta Temblak wykonany został z lekkich materiałów, a jego specjalna budowa nie obciąża odcinka szyjnego kręgosłupa, jak w...

  76,00 PLN
  Towar w magazynie. Wysyłka 24 h.
 • 70,00 PLN W magazynie

  Nosiłapka Tęczowa Chmurka to piękny dziewczęcy temblak przyozdobiony chmurkami, tęczami, koronami, pomadkami oraz słodkim donatem i babeczką z wisienką, czyli wszystkim co ucieszy dziewczynki. Modny wzór, praktyczne wykończenie oraz wygoda to cechy charakteryzujące nosiłapki. Wykonana z bawełny o gęstości 160 g/m.

  70,00 PLN
  W magazynie
BezGipsu.pl
© 2017 BezGipsu.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: egzyl.pl
Kliknij i sprawdź status certyfikatu