Obniżka! Stabilizator śródstopia na zapalenie rozcięgna podeszwowego sklep medyczny bezGipsu.pl kliknij aby powiększyć

Stabilizator śródstopia na zapalenie rozcięgna podeszwowego

Nowy produkt

Innowacyjna orteza dla osób cierpiących z powodu zapalenia rozcięgna podeszwowego stopy. Wygodna w użytkowaniu, wyposażona w pelotę, która unosi łuk stopy, dzięki temu zapobiega nadmiernemu rozciąganiu rozcięgna podeszwowego i tym samym niweluje dolegliwości bólowe. Stabilizator można nosić przez cały dzień zarówno w domu, jak i obuwiu, co jest dodatkową zaletą.

Wysyłka w ciągu 24 godzin. .

Cena: 69,00 PLN

-3,00 PLN

72,00 PLN

Informacje o produkcie

Charakterystyka

Stabilizator zapinany jest na rzepy, posiada konstrukcję otwartą, która pozwala na precyzyjne dopasowanie do kształtu stopy.

Surowiec, z którego wykonano ortezę, jest elastyczny, cechuje się mocną konstrukcją, a jednocześnie jest bardzo cienki, co umożliwia stosowanie stabilizatora w każdym rodzaju obuwia.

Obwodowy ucisk ściągacza ortezy i wyjmowana pelota na płaskostopie prowadzą do podniesienia śródstopia w kierunku fizjologicznego sklepienia stopy.

Dlaczego orteza śródstopia z pelotą jest lepsza od tradycyjnej wkładki?

Tradycyjna wkładka na płaskostopie ma ograniczone działanie, ponieważ może być stosowana tylko w zamkniętym obuwiu.

Ortezę śródstopia OSS-OS-04 nie wymaga noszenia butów, więc można ją stosować przez cały dzień w każdym miejscu!

ZASTOSOWANIE

 • zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy
 • płaskostopie
 • Choroba Mortona (metatarsalgia)
 • zmiany przeciążeniowe stopy

TABELA ROZMIARÓW

RozmiarObwód śródstopiaSposób pomiaru
M18-23.5 cm
L24-30 cm

Czym jest zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy?

Zapalenie rozcięgna podeszwowego to jedna z najbardziej popularnych dolegliwości wśród biegaczy, ale nie tylko. Jest to schorzenie przeciążeniowe, polegające na zapaleniu, zgrubieniu i zmianach zwyrodnieniowych rozcięgna. Schorzenie może dotyczyć każdego kto spędza dużo czasu chodząc lub stojąc. Ból pojawia się pomiędzy piętą a śródstopiem.

Dolegliwości ujawniają się podczas pierwszych kroków zaraz po przebudzeniu, w ciągu dnia zmniejszają swoje natężenie, jednak po dłuższym chodzeniu znowu narastają.
Ból nie pojawia w nocy ani w spoczynku. Może on w znacznym stopniu upośledzać codzienne funkcjonowanie i prowadzić do całkowitego zaprzestania aktywności fizycznej.

Schorzenie dotyka ponad 10% generalnej populacji
niezależnie od płci i wieku!

Zapalenie rozcięgna podeszwowego nie jest synonimem płaskostopia lub ostrogi piętowej, ale bez wątpienia jest z nimi jednoznacznie powiązane. Płaskostopie, pozostawione bez korekcji, powoduje nadmierne rozciąganie rozcięgna podeszwowego i jego przeciążenie, co generuje ból. Dlatego, tak ważna jest zarówno czynna, jak i bierna korekcja płaskostopia.

W tym celu polski producent firma REH4MAT stworzyła ortezę śródstopia z pelotą.

Źródło: Reh4mat.com

Produkty powiązane

 • 29,00 PLN Oczekiwanie na dostawę

  stabilizator powięzi podeszwowej stopy wykonany z miękkiego neoprenu idealne dopasowanie dzięki regulowanemu paskowi zapewnia odpowiednią kompresję wspiera i poprawia gojenie zapewnia pełen zakres ruchu uniwersalny rozmiar (pasuje na rozmiar buta od 39-47)

  29,00 PLN
  Oczekiwanie na dostawę
 • 11,00 PLN Wysyłka w ciągu 24 godzin.

  Piłeczka rehabilitacyjna z kolcami sprawdzi się podczas ćwiczeń oraz w rehabilitacji jest także przeznaczona do masażu. Dzięki miękkim wypustkom pobudza receptory czuciowe oraz poprawia ukrwienie i mikrokrążenie podskórne. Regularne używanie piłeczki zmniejsza stres i napięcie, ułatwia rozluźnienie i zapewnia ogólne odprężenie.

  11,00 PLN
  Wysyłka w ciągu 24 godzin.
 • 32,00 PLN Oczekiwanie na dostawę

  Twarda piłeczka jeżyk idealnie nadaje się do masażu powięzi podeszwy stopy oraz mięśni głębokich. Doskonale sprawdzi się także podczas masażu relaksacyjnego oraz w trakcie rehabilitacji. Stosowanie piłeczki zmniejsza ból i łagodzi napięcie mięśni, więzadeł oraz ścięgien. W zestawie znajdują się dwie piłeczki - niebieska - twarda oraz czarna - bardzo twarda.

  32,00 PLN
  Oczekiwanie na dostawę
BezGipsu.pl
© 2017 BezGipsu.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: egzyl.pl
Kliknij i sprawdź status certyfikatu