Nowości

Orteza wielopalcowa ręki SKLEP MEDYCZNY BEZGIPSU.PL kliknij aby powiększyć

Orteza wielopalcowa ręki

Nowy produkt

Orteza wielopalcowa dłoni to produkt, który nie ogranicza ruchów ręki w nadgarstku, a idealnie unieruchamia palce oraz staw śródręczno paliczkowy. Dzięki tej ortezie można unieruchomiać od jednego aż do czterech palców dłoni, nie unieruchomimy nią jedynie kciuka. Dzięki specjalnym kanałom na szyny palcowe zawsze dopasujemy ortezę do swoich potrzeb, a lekarz ustawi zalecany kąt zgięcia.

Wysyłka w ciągu 24 godzin. Towar w magazynie..

Cena: 83,00 PLN

Informacje o produkcie

Charakterystyka

Ten typ ortezy kształtem przypomina rękawiczkę, dlatego jest bardzo wygodna. Na grzbietowej części ortezy umiejscowiono cztery niezależne kanały z przeznaczeniem na szyny palców dłoni.

Konstrukcja wyrobu umożliwia pacjentowi lub lekarzowi wybór, który palec kwalifikuje się do unieruchomienia. Każdorazowo w ortezie można unieruchomić od jednego do czterech palców

Szyny wykonano z aluminium i zabezpieczono je przed szkodliwym działaniem potu farbą proszkową. Surowiec na stalki tak dobrano, by łatwo można było nadawać im pożądany przez lekarza kształt.

Do wyposażenia ortezy należą szyny palcowe w wersji zamkniętej lub otwartej. Każda z szyn palcowych posiada taśmę blokującą. Standardowo w wyposażeniu seryjnym ortezy znajduje się jedna szyna palcowa w wersji zamkniętej, która pasuje na palce 2-4. Jeśli zachodzi potrzeba unieruchomienia małego palca (5) należy zakupić dodatkowe unieruchomienie oznaczone liczbą 5 - dla piątego palca. Jeśli trzeba unieruchomić dwa palce, również należy pamiętać o tym, aby zakupić dodatkowe usztywnienie.

W ortezie znajduje się wycięcie na kciuk oraz zamontowano obwodowy pas zabezpieczający. Orteza została wykonana z usztywnionej dzianiny welurowej i elastycznej lycry. Dodatkowo wyposażono ją w boczne zapięcie ułatwiające dopasowanie do dłoni. Co więcej, krótka konstrukcja ortezy nie ogranicza swobody ruchu w stawie nadgarstkowym.

PRZEZNACZENIE

 • Uszkodzenia prostowników palca
 • Uszkodzenia przyczepów prostowników paliczków
 • W niektórych typach złamań kości śródręcza, paliczka podstawnego i środkowego
 • Uszkodzenia stawu MIP i PIP i/lub tkanek miękkich palca i kości śródręcza wymagających unieruchomienia w pozycji wyprostnej

TABELA ROZMIARÓW ORTEZY

RozmiarObwód śródręczaSposób dokonywania pomiaru
S17-19 cm
M19,5-22 cm
L22,5-24 cm

TABELA ROZMIARÓW USZTYWNIEŃ

Rozmiar ortezyUsztywnienie zamknięte palca od 2 do 4Usztywnienie zamknięte palca 5
SSS
MMM
LLL
Rozmiar ortezyUsztywnienie otwarte palca od 2 do 4Usztywnienie otwarte palca 5
SSS
MMM
LLL

JAKIE DODATKOWE USZTYWNIENIE WYBRAĆ - OTWARTE CZY ZAMKNIĘTE?

Usztywnienie zamknięte – zapewnia doskonałą stabilizację palca. Zamknięta konstrukcja pozwala na delikatne ogrzanie stawów, co zmniejsza stany zapalne i sprzyja wchłanianiu wysięków.

Usztywnienie otwarte – zapewnia doskonałą stabilizację i kompresję. Otwarta konstrukcja pozwala na perfekcyjne dopasowanie usztywnienia do każdego, nawet najbardziej zdeformowanego palca. Poza tym, usztywnienie otwarte ma swoje zastosowanie w przypadku występowania wystających usztywnień ortopedycznych takich jak śruby czy druty, gdy usztywnienie zamknięte nie jest możliwe do zastosowania.

Orteza w standardzie posiada jedno usztywnienie zamknięte.

Dodatkowe usztywnienie palca dostępne dla palców II-V. Użytkując jedną ortezę AM-D-03 można jednocześnie usztywnić wszystkie palce, oprócz kciuka.

Produkty powiązane

 • 154,08 PLN 175,08 PLN Wysyłka w ciągu 24 godzin. Towar w magazynie.
  Promocja

  szyna wykonana ze zbrojonego poliamidu, z płynną regulacją jej ustawienia regulacja za pomocą klucza konstrukcja otwarta - łatwość dopasowania do pacjenta elementy mocujące to: obwodowa taśma dłoniowa ze stabilizacją na kciuku, dwie taśmy obwodowe przedramienia oraz taśma palców dłoni miejsca mocowania pasów stabilizujących można dowolnie przemieszczać...

  154,08 PLN 175,08 PLN
  Wysyłka w ciągu 24 godzin. Towar w magazynie.
 • 65,88 PLN Wysyłka w ciągu 24 godzin. Towar w magazynie.

  orteza służy do usztywnienia wszystkich palców dłoni za wyjątkiem kciuka można ją stosować od strony grzbietowej jak i zgięciowej palca posiada szeroką taśmę z funkcją samoszczepną do obwodowej stabilizacji poszczególnych palców oraz wąską taśmę dodatkowo stabilizującą wyrób na dłoni można zrezygnować z użycia taśmy wąskiej szyna aluminiowa - dowolność w...

  65,88 PLN
  Wysyłka w ciągu 24 godzin. Towar w magazynie.
 • 10,90 PLN W magazynie

  lekka wykonana z miękkiego aluminum, wyścielona piankowym materiałem wyprofilowana wygodna i komfortowa

  10,90 PLN
  W magazynie
 • 9,90 PLN Wysyłka w ciągu 24 godzin. Towar w magazynie.

  Stabilizator palca wykonany z miękkiego aluminium, wyścielony pianką, która zapobiega poceniu się oraz zwiększa komfort użytkowania przy długotrwałym noszeniu.Szyna palca służy do unieruchomienia palca w przypadku pęknięć paliczka dalszego oraz urazów stawu międzypaliczkowego dalszego. Znajduje zastosowanie w przypadku urazów koniuszków palców.

  9,90 PLN
  Wysyłka w ciągu 24 godzin. Towar w magazynie.
 • 92,00 PLN Wysyłka w ciągu 24 godzin. Towar w magazynie.

  najbardziej uniwersalna orteza dłoni wyposażona w plastyczną szynę aluminiową posiada dwa niezależne kanały na szynę szynę można wsuwać w dowolny kanał ortezy, otrzymując unieruchomienie konkretnego palca (za wyjątkiem kciuka) wodoodporna wykonana z najwyższej jakości materiałów

  92,00 PLN
  Wysyłka w ciągu 24 godzin. Towar w magazynie.
BezGipsu.pl
© 2017 BezGipsu.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: egzyl.pl
Kliknij i sprawdź status certyfikatu