Nowości

Stabilizator barku - sklep medyczny BezGipsu.pl kliknij aby powiększyć

Stabilizator barku

Nowy produkt

Orteza barku ma mocne działanie kompresyjne, przez co zmniejsza wysięki, niweluje obrzęki, dotlenia mięśnie i działa przeciwbólowo.

Zabezpiecza staw przed lub po urazach barku.

Ta orteza to najskuteczniejsze sportowe narzędzie do walki z niestabilnością stawu barkowego!

Towar w magazynie. Wysyłka w ciągu 24 h..

Cena: 109,00 PLN

Informacje o produkcie

Charakterystyka

Orteza posiada anatomiczny kształt i została wykonana z innowacyjnego, mocno kompresyjnego i przyjaznego dla skóry surowca. Materiał ten składa się z mięsistej, komfortowej pianki neoprenowej, zlaminowanej zewnętrznie z poliestrową dzianiną okładkową, wewnętrznie zaś z bawełnianą elastyczną dzianiną frotte. Dla poprawy komfortu użytkowania wyrobu i lepszego odprowadzania przez niego potu, frota została wykończona w specjalistyczny sposób, gwarantujący pełną realizację tych funkcji.

wskazania

  • niestabilność barku
  • uszkodzenie pierścienia rotatorów
  • tendomiopatia w obszarze barkowym
  • profilaktycznie w sporcie

NIESTABILNOŚĆ BARKU

Niestabilność stawu ramiennego może być spowodowana urazem (np. zwichnięciem) lub zmianami nieurazowymi (np. zwyrodnieniem). Często po wyleczonym zwichnięciu pacjenci skarzą się na przewlekłą niestabilność barku. Bez względu na przyczynę wyróżnia się niestabilność: przednią, tylną, dolną i wielokierunkową. Niestabilność może powodować uwięźnięcie ścięgien pierścienia rotatorów, uciskać obrąbek panewkowy, rozciągać tkanki miękkie lub naciskać na nerwy. Wszystkim objawom towarzyszy ból, drętwienie i osłabienie mięśni kończyny górnej. Jest wiele dyscyplin sportowych, które predysponują do urazów i niestabilności stawu ramiennego. Są to przede wszystkim sporty bazujące na rzutach (piłka ręczna, piłka wodna, baseball, koszykówka, siatkówka), ale dotyczy to również zawodników trenujących sporty kontaktowe (football Amerykański, rugby itp.).

Niestabilność barku niekoniecznie musi oznaczać przymusowe zakończenie treningów. Szybkim i skutecznym rozwiązaniem problemów jest prezentowana orteza barkowa, która poprzez kompresję zabezpiecza niestabilny staw przed zwichnięciem i stłuczeniem

TABELA ROZMIAROWA

RozmiarObwód ramieniaSposób dokonywania pomiaru
XS23,5-26 cm

Sposób dokonywania pomiaru - obwód ramienia
S26,5-28 cm
M28,5-31 cm
L31,5-34 cm
XL34,5-36 cm
XXL36,5-40 cm
XXXL40,5-45 cm
BezGipsu.pl
© 2017 BezGipsu.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: egzyl.pl
Kliknij i sprawdź status certyfikatu